Gündem

Teknik seviyeler

BIST100

BIST100 endeksinde dün alıcılı açılış sonrasında gün boyunca pozitif görünüm korundu ve %1.07 oranında değer kazanımı ile 2230.15 seviyesinden kapanış gerçekleşti.

Banka hisselerinde güçlenen alımların desteği ile yurt dışı piyasalara göre pozitif yönde ayrışan endekste yükseliş trendi gücünü koruyor. Son günlerde etkili olan alımlar sonrasında kısa vadeli göstergelerin de tekrar toparlandığını görüyoruz.

Endeksin etkili olan alımlar ile grafikte mavi ile çizdiğimiz uzun vadeli trend direncinin hemen üzerinde kapanmasını da olumlu buluyoruz.

Gün içi hareketlerde 2200-2230 bandını yakından takip edeceğiz.

2200 seviyesinin üzerinde endekste pozitif bakışımızı koruyacağız. 2230 seviyesinin üzerinde kalıcı olunması ise endekste güç kazanımının devamını sağlayacaktır.

Bu direncin geçilmesi sonrasında ise 2278 seviyesini kısa vadeli hareketlerde hedefliyor olacağız.

VIOP 30 -“Endeks 30 Sözleşmesi”

Nisan vadeli endeks 30 sözleşmesi zayıf açılış sonrasında gün içinde güçlenen alımlar ile toparlandı ve günü %0.88 oranında yükseliş ile 2530.25 seviyesinden tamamladı.

Sözleşmede geçtiğimiz hafta yaşanan zayıf seyir sonrasında bu hafta alım iştahının daha güçlü olduğunu görüyoruz.

Etkili olan alımlar ile beraber göstergeler tekrar güç kazanıyor. Ayrıca sözleşmede geçtiğimiz hafta satışların geldiği yer olan 2526 seviyesinin üzerinde yaşanan kapanış da olumlu havayı destekliyor.

Bu seviyeyi artık destek noktası olarak takip edeceğiz. 2526 seviyesinin altında stoploss çalıştırmak koşulu ile bu seviyenin üzerinde UZUN pozisyonların artırılmasını uygun buluyoruz.

Yükseliş hareketinin devamı halinde Fibo direnci konumunda olan 2552 seviyesini kısa vadeli ilk direnç olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu