Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün ABD Başkanı Biden’ın enerji fiyatlarını düşürmeye yönelik planlarını paylaşması bekleniyor. Öncesinde Bloomberg’te yer alan habere göre ABD’nin petrol rezervlerinden piyasaya büyük miktarda arz yapılacağına dair bilginin ardından Brent petrol bugün %4 üzerinde aşağıda seyrediyor. Dün günü negatif tarafta tamamlayan ABD piyasalarının vadeli tarafında bugün sınırlı alımlar görülmekte. Asya tarafında ise görünüm negatif. BIST ise dün günü %1.07 yükselişle 2230 seviyesinde tamamladı. XBANK, XUSIN’e göre daha iyi performans sergiledi ve %1.58 artış gösterdi. Endeksin bugüne yatay başlamasını bekliyoruz; 2210 seviyesi ara destek konumunda iken, 2260 ise direnç yönlü takip edilecek.

İZLENECEKLER

—Şubat’22 Dış Ticaret Dengesi (bekl: -$8.10mr)

ŞİRKET HABERLERİ

—TSKB, pay sahibi Türkiye İş Bankası’ndan ana sermaye hesaplamasına dahil edilecek $200mn tutarında kredi kullanılmasına karar verildiğini açıkladı.

—ENKAI mevcut durumda TL5.6mr olan ödenmiş sermayesini %7 oranında bedelsiz olarak artırarak TL6mr’a çıkarma kararı aldı.

—ALARK 2021 yılı karından hisse başı brüt TL0.23 nakit kar payı dağıtım kararı aldı.

—BOBET hisse geri alım programı kapsamında dün TL5.11 fiyat ile 100bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi, şirket ayrıca bugün hisse başı brüt TL0.14 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

—EGEEN bugün 2021 yılı karından hisse başı brüt TL24, CIMSA ise brüt TL1.48 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu