Gündem

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 13.081 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 85 kişi olduğu açıklandı.
Hazine Bakanı Nebati: Bürokratik engeller çıkaranların önünde duracağız.
Nebati: (Kur korumalı mevduat hesabı) Rusya – Ukrayna gerginliğinden sonra dahi trend yukarıya doğru devam ediyor. 570 milyar liraları aşan ciddi bir rakam söz konusu. Fonların özellikle Rusya – Ukrayna gerginliğinden sonra gideceği çok önemli iki kapı var, Türkiye ve Güney Afrika. Bu paralar bize gelecek.
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, ülkesindeki savaştan sorumlu olanların, İsviçre’deki banka hesaplarının dondurulması çağrısında bulundu.
Zelenskiy: İsrail Başbakanı bize Rusya ile diyalog çağrısında bulunuyor ve onun için minnettarım. Bu çağrı, er ya da geç Putin’le gerçekleşecek bir diyalogla ilgilidir ve Kudüs’te bir toplantının yapılması bile mümkün.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Rusya-Ukrayna temel konularda anlaşmaya yakın .
Rusya Devlet Başkanı Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda Ukrayna’daki durumu görüştü. Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre, Putin ve Macron arasında yapılan telefon görüşmesinde, Ukrayna ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Pentagon’dan üst düzey bir yetkili, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişiminin durma noktasına geldiğini açıkladı.
Avusturya Merkez Bankası Başkanı Holzmann, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artışıyla enflasyonla mücadele konusunda net bir mesaj verebileceğini belirtti.
Ukrayna’da sıkıyönetim 30 gün daha uzatıldı.
Çin’de bankalar borçlanma maliyetlerini sabit tuttu. Bankalar bir yıl vadeli faizi %3,7, beş yıl vadeli faizi %4,6 seviyesinde bıraktı.
Ne Olacak?

Yurt içinde Merkezi Hükümet Borç Soku açıklanacakken, Almanya’da ÜFE verisi ön planda olacak.
Hazine bugün iki tahvil ihalesi düzenleyecek.
Rusya Borsalarının bugün kısmen başlaması bekleniyor.
B orsa İstanbul’un bu sabah alıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu