Gündem

Piyasadan haberler

HLGYO… Şirket Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Dikilitaş Mahallesi 418 Ada 145 numaralı parselde yer alan 29 adet bağımsız bölümden oluşan bina, 173.825.000.-TL bedelle, ana ortağımız Türkiye Halk Bankası A.Ş.’den satın alınarak portföyümüze dahil edilmiştir.

ESEN… Şirketin güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ile Kadifeteks Mensucat San. A.Ş. arasında “Kadifeteks Çatı Öztüketim Güneş Enerji Santrali” kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken aynı zamanda karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkıda bulunulacaktır. Kadifeteks GES projesi sözleşme bedeli KDV hariç 3.213.000,00 USD’dir (49.327.904 TL+KDV).

TTRAK… Ankara Fabrikasında yapılacak olan yeni nesil Faz 4 ve Faz 5 dizel motor üretimi ile ilgili önümüzdeki 3 yıllık dönemde yapılması öngörülen toplam 311.534.706 TL tutarındaki yatırım için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından öngörülen Ar-Ge yatırımlarının yapılması koşuluyla Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında destek sağlanmasına karar verilmiştir. Onaylanan söz konusu destek unsurlarının yatırım teşvik belgesine bağlanması için ayrıca başvuru yapılacaktır. Yatırım için sağlanacak destek unsurları şunlardır; – KDV İstisnası – Gümrük Vergisi Muafiyeti – Vergi İndirimi – Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği – Sigorta Primi İşçi Hissesi Desteği – Gelir Vergisi Stopajı Desteği – KDV İadesi – Faiz ve Kar Payı Desteği ZRY… Sermaye artırımına aracılık ettiğimiz Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin rüçhan haklarının kullanılmasının ardından kalan 38.628.481,357 adet payının 13-16 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Borsa İstanbul Birincil Piyasada satış işlemleri bugün itibari ile tamamlanmıştır.

EKGYO… Şirket projelerinden İstanbul Sarıyer Zekeriyaköy İkmal İnşaatı İşi’nde (KÖY 2. Etap), 1789 Ada 2 Parsel ve 1789 Ada 4 Parsel Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri’nin kısmi kesin kabulü yapılmış olup Kısmi Kesin Kabul Tutanağı onaylanmıştır.

INVES… ‘’03.03.2022 tarihli özel durum açıklamamızda; Şirketimizin orta ve uzun vadeli büyüme planlamaları çerçevesinde, şirketimiz tarafından “Halka Arzdan Elde Edilen Gelirlere İlişkin Fon Kullanım Raporu” kapsamında yapılacak yatırımların bir bölümünün, Şirketimizin %100 oranında lider sermayedar olduğu yeni kurulacak bir girişim sermayesi yatırım ortaklığı şirket yapısı altında gerçekleştirilmesine karar verildiği kamuoyuna duyurulmuştu. Bu kapsamda, Şirketimizin %100 oranında pay sahibi olduğu Rem Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin kuruluş işlemleri tamamlanarak İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından 13.05.2022 tarihinde (bugün) tescil ve ilan edilmiş olup, 200.000.000 Türk Lirası tutarındaki sermayesinin tamamı ödenmiştir.’’

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu