Sağlık

Penis Büyütme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Penis Büyütme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cerrahi olarak penis dokularına bilinçli hasar vererek boyunun uzatılması işlemine penis büyütme ameliyatı denir. Penis boyu ve kalınlığı erkekler için çok önemli değerlerdir. Özgüvenin oluşması ve sosyal hayatın daha aktif olması için bu değerler büyük önem teşkil eder. Penis anatomisini iyi bilen ve bu operasyonlar konusunda kendini geliştirmiş hekim tercih etmeye özen gösterilmelidir.

Genetik olarak penis boyunun küçük olması, travma ve farklı hastalıklar neticesinde eğriliklerin oluşması, kilo alımına bağlı olarak yağlanmanın artması gibi nedenlerden dolayı penis büyütme ameliyatı uygulanır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis boyu ve kalınlığı ortalama standardın altında kalan erkekler tarafından tercih edilen bir ameliyattır. Cinsel ilişkiye herhangi bir etkisi yoktur. Halk arasında yanlış bilinen bir durum ameliyat sonrası erken boşalma sorunlarının gelişmesidir. Tecrübeli cerrahlar tarafından yapıldığı sürece komplikasyon riski olmayan bir operasyondur.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat farklı teknikler ile uygulanır. İşlem öncesinde hastanın şikayetleri ve istekleri değerlendirilir. Hastanın isteği ve ihtiyacına yönelik operasyon şekillenir. Genellikle liposuction ve protez uygulaması ile yapılır. İşlem süresi hastaya göre değişiklik gösterirken ortalama 1 saattir. Bu sürenin içine anestezi süresi dahildir.

Penis Büyütme Mümkün Müdür?

Günümüzde penis büyütme ameliyatının yapılması mümkündür. Erkeklere sık uygulanan cerrahi operasyonların başında penis plasti denir. Hastanın fiziki bir şikayetinin olmasına gerek yoktur. İnsel ilişki sırasında kendini yetersiz hissetmesi operasyonun uygulanması için yeterlidir. Kendine güvenen ve genital organ oranlarından memnun olan kişilerin cinsel hayatları daha sağlıklıdır.

Penis Uzatma Ameliyatları

Yapılan araştırmalar neticesinde ortalama penis boyu 12 santimetredir. Genetik faktörlere bağlı olarak penis boy uzunluğu değişiklik gösterebilir. Bu nedenle küçük cerrahi müdahaleler ile penis boyunun uzatılması işlemi yapılabilir. Ayrıca, penis büyütme fiyatları kullanılan uzatma tekniklerine göre değişiklik gösterir. İşlem sırasında protez kullanılması operasyon maliyetlerini artırır.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesinde fizyolojik muayene uygulaması yapılır. Doğru verilerin elde edilmesi için bazı tetkiklerden yararlanılır. Kan testleri ve genel sağlık durumu değerlendirilir. Hipertansiyon ve diyabet gibi hastalığı olan kişiler tedavilerini düzenleyen uzman hekimlerden gerekli izinleri alarak bu operasyonu yaptırabilirler.

Tansiyon ve kan şekeri sonuçları normal sınırlarda olmayan kişilere anestezi uygulanmamalıdır. Bu nedenle ilk önce bu değerler kontrol altına alınmalıdır. Estetik operasyonlar da tıbbi sonuçlar doğurur. Bu nedenle ameliyat öncesinde dikkatli olmak ve gerekli tüm hazırlık aşamalarını tamamlamak gerekir.

Muayene işlemi tamamlandıktan sonra penis büyütme fiyatları hakkında bilgi alınmalıdır. Fiyat araştırması yaparak işlemin yapılacağı sağlık kurumuna karar verilebilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası hafif dereceli ağrılar oluşabilir. Doktorun reçete ettiği ağrı kesicileri kullanarak bu ağrıları tolere edebilirsiniz. Hafif şişlik ve morluk oluşumu normaldir. Ancak ameliyattan 5 gün sonra bu şişlik ve morarmalar kendiliğinden geçer.

Geçmeyen ödemler için işlemi yapan cerraha başvurmalısınız. Penis büyütme ameliyatı sonrasında alkol ve sigara kullanılmamalıdır. İlk 4 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. Sıcak su ile duş alınmamalıdır. Dikişlere zarar verecek ve ameliyat bölgesine baskı yapacak dar kıyafetler giyilmemelidir. Doktorunuz hastane yatışı tavsiye ediyorsa mutlaka bu tavsiyeye uyulmalıdır.

Penis Büyütme Fiyatları

Genel kapsamda penis plasti işlemi yaptırmaya karar veren kişilerin geniş çaplı bir araştırma yapmasını tavsiye ediyoruz.  Başarılı cerrahların işlem maliyeti yüksek olsa da elde ettiği başarılar bu maliyeti karşılar. Hastanenin bulunduğu konum, cerrahın işlem ücretleri, cerrahın bu alandaki tanınmışlığı ve ameliyat tekniği penis büyütme fiyatları üzerinde etkilidir.

https://www.penisbuyutme.net/penis-buyutme-ameliyati/ bilgi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu