Sağlık

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Kıl köklerinin geri dönmemek kaydı ile yok edilmesi işlemine denir. Lazer teknolojisi kullanılarak cildin altında bulunan kıl soketlerine kadar ışın verilir. Bu ışın sayesinde soket içerisinde bulunan kıl kökü yakılır ve eski canlı haline dönmesi engellenir. Okmeydanı lazer epilasyon merkezinde kullanılan cihazlar son teknolojiye sahiptir. Bu sayede her dalga boyuna ait cihazı bulmak mümkündür. Dalga boyu kıl köküne direk etki ettiği için önemli bir kriterdir.

Okmeydanı lazer epilasyon merkezleri sahip oldukları teknolojiler sayesinde sektörün öncüsü haline gelmiştir. Kullanılan cihazların düzenli bakımlarının yapılması ve tüm cihazların yeni teknolojiye sahip olması temel nedenlerdir.

Önceki yıllarda sadece kadınlar tarafından tercih edilen lazer işlemi günümüzde erkeklerinde başvurduğu bir tekniktir. Kişisel bakım uygulamalarına olan taleplerin yoğunluğu sektörde farklı uygulamaların geliştirilmesine olanak sağlamıştır.

İstenmeyen tüyler fiziksel estetiği ve kişisel bakımı olumsuz etkileyen durumdur. Bu nedenle terlemenin azaltılması kötü görüntünün giderilmesi ve temizlik hissinin artması için geliştirilen teknoloji sayesinde bu tüylerden ömür boyu kurtulmak mümkündür. Okmeydanı lazer epilasyon teknikleri sayesinde kişiye özel hazırlanan işlem planı ile mükemmel sonuçlara imza atılır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem üç aşamada gerçekleştirilir. İlk aşama köklerin boyunun kısaltılmasıdır. Uzun kökler işlem sırasında yanarak kötü koku oluşmasını ve lazer ışının cilt altına inmesini engelleyebilir. Bu nedenle ilk önce kıl boyu kısaltılır. İkinci aşama işlem yaptıran kişinin acı hissine göre lokal anestezinin uygulanmasıdır.

İlk seanslarda hafif dereceli ışınlar verildiği için anestezi işlemine gerek duyulmaz. Son olarak cihaz ile tarama işlemine geçilir. Tarama süresi uygulama alanına göre değişir. Şişli lazer epilasyon merkezinde bulunan buz başlıklı lazer kullanılarak uygulanan işlemde ortalama 45 dakikada tüm vücut taraması gerçekleştirilir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Cihazlar gelişmiş teknolojik özelliklere sahiptir. Her cihazın başlık şekli ve etki alanı farklıdır. Bu nedenle kişinin ihtiyacı olan alanlara göre cihaz seçimi uygulanır. Şişli lazer epilasyon merkezinde her ihtiyaca uygun lazer aletleri bulunur. Bikini ve koltuk altı cilt yapısı vücutta en hassas noktalardır. Bu nedenle bu alanlarda kullanılacak başlıklar küçük ve hassasiyeti yüksek olan başlıklar olmalıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Tercih edilebilecek farklı uygulama teknikleri vardır. Uzman klinisyen tarafından bazı incelemeler neticesinde uygun teknik seçilir. Dalga boyunun uzunluğu ve özel buz başlığı sayesinde en sık tercih edilen teknik lazer epilasyon işlemidir. Kişinin cinsiyeti ne olursa olsun ilk seans sonucunda bile başarılı sonuçlar elde edilir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezinde yeni teknolojik ve her daim bakımları yapılan epilasyon cihazları ile hizmet verilir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Klinik seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır. Sektörde kaç senedir hizmet verdiği, daha önce verdiği hizmetlerin sonucu, personelin eğitiminin düzenli olup olmadığı ve cihazların sertifikaları incelenmelidir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi hizmet vermek için gerekli olan tüm özelliklere sahiptir. Bu nedenle işlem yaptırmak için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon uygulanacak alan, işlem süresi, kullanılan teknik, işlemin hekim tarafından uygulanması ve kliniğin bulunduğu konum işlem maliyetlerini değiştirir. Özellikle epilasyon uygulamasının hekim tarafından yapılması oldukça fiyat artışına neden olur.

Bu nedenle işlem yaptırmaya karar veren kişiler fiyat ve performans araştırması yapmalıdır. Aksi halde aynı işleme fazla tutarlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi uygun fiyatlara kaliteli hizmetler sunan ve başarılı sonuçları olan bir kliniktir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu