Sağlık

Katarakt Ameliyatı Tedavisi

Katarakt Ameliyatı Tedavisi

Genel olarak katarakt hastalığına bağlı olarak görme düzeyi yüzde altmışa düştüğünde hastanın görme düzeyinden rahatsızlık duyduğunda katarak ameliyat yapılması tavsiye edilir. Ancak görmeler yüzde otuza düştüğünde bile hastalar tedavi olmayabilir

Katarakt Nasıl Oluşur?

Katarakt ameliyatı göz bebeği arkasında bulunan doğal merceğin saydamlık durumu kaybetmesi ile meydana gelir. Yani lenste saydamlığın azalması kesiklerin oluşmasına katarak denir.

Katarakt Belirtileri Nelerdir?

Katarakt belirtileri başlıca uzak ve yakını görememe ışıktan şikayet ve kamaşma güneşli günlerde görmenin bozulması bulanık görme göz yorgunluğu ve baş ağrısıdır.

Katarakt Türleri Nelerdir?

Nükleer katarak kortikal katarakt posterior katarak ve doğuştan katarak olarak farklı türleri bulunur. Türlerine göre katarakt ameliyatı fiyatları belirlenir.

Katarakt Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Lens merkezini etkileyen katarakt lensin kenarlarını etkileyen katarak lensin arkasını etkimeyen katarak ve doğduğunuz kataraktır. Kişiden kişiye değişiklik gösterirler ve her biri farklı sorunlar için uygulanır.

Katarakt Ameliyatım İçin Hangi Mercek Uygun?

Katarakt ameliyat sonrasında bulanık olan göz merceği introokiler olan doğal göz merceği ile değişimi yapılır. Hepsi farklı dezavantaj ve avamtajlara sahip olan göz içi merceği çeşitlerini meydana getirir. Çeşitlere göre katarak ameliyatı fiyatları belirlenir.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Uygulanan katarakt ameliyatı fiyatları konusunu etkileyen başlıca faktörler kişinin tercih etmiş olduğu klinik ve doktor seçimidir. Aynı zamanda tedavi yöntemi de fiyat etkiler.

Bulanık Görme Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Bulanık görme kişiyi olumsuz etkileyen bir durumdur. Belirli nedenlerden sonra meydana gelen bu sorun önüne geçmek için gerekli muayene ve işlemlerden geçilmesi tavsiye edilir. Bulanık görme sorunu kişiyi tıbben ve psikolojik olarak olumsuz etkiler. Tedavi edilmediği süreçte de geçme göstermez.

Bulanık görme göz akıntısı veya göz gerginliği gibi basit nedenler sonrasında meydana çıkar. Göze alınan ciddi travmalar sonucunda da alınabilir. Gözün yaşlanması ile de bulanık görme meydana gelebilir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Uzun süre telefona bakmak bilgisayara bakmak güneşe bakmak kişilerde bir cisme odaklanmak kişilerde bulanık görmeyi beraberinde getirebilir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İlk olarak kişide bulanık görme sorununu tetikleyen nedenin bulunması tavsiye edilir. Hipermetrop miyop Astogmatizma gibi sorunlar gözlük kontak lens gibi tedavi yöntemleri bulunur. Bu işlem sonrası hastalar belirli bir süre bulanık görebilirler.

Akıllı Lensin Yararları ve Avantajları Nelerdir?

Akıllı lensler katarakt ameliyatı ile birlikte kişinin gözüne takılır ve hasta beş metre uzağını rahat bir şekilde görebilir. Özetle kişiyi gözlükten kurtarmasına katkıda bulunur. Avantajına göre akıllı lens fiyatları kendini belli eder.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Temelde katarakt sorunu bulunan ve katarak ameliyatı olacak olan kimseler için bu işlen uygulanır. Doktorun kararı ile hangi göz uygun ise ona akıllı lens uygulanır. Uygulanan kişiye göre akıllı lens fiyatları farklılık gösterir.

Akıllı Lens Uygulamasının Zararları veya Yan Etkileri Var Mı?

Uygun olmayan gözlere takılması sonucunda kişide görme kaliteli düşer. Işık kararması gece göz parlaması gibi sorunlar meydana gelebilir.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens tedavisi olacak kimseler öncelikle detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek en deneyimli ve en tecrübeli doktor adayı bulunması tavsiye edilir. İyi bir doktor iyi bir tedavi olup aksi taktirde kişinin sağlık durumu olumsuz etkilenir. İstenilen özelliklere sahip olan doktor adayı bulunduktan sonra aralarından en uygun akıllı lens fiyatları garantisi sunan tercih edilir.

Bu şekilde kişiler hem kaliteli hizmet almış olup hem de bunu en uygun fiyata getirebilir. Bununla birlikte fiyat garantisi sunan bir diğer faktör ise Kişinin tercih etmiş olduğu klinik seçimi ve doktor adayıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu