Sağlık

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene ucunun geride olması, normalden daha geniş olması, çenenin belirsiz olması, çene hattında sarkma olması, çenenin çok sivri ya da düz görünümü, çenede derin gamze görünümü nedeniyle insanlar çene dolgusu yaptırabilir.

Çene dolgusu çoğunlukla şekil bozuklukları nedeniyle tercih edilen bir yöntemdir. Bu işlemlerin uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir. Çene dolgusu fiyat işleme bağlı olarak değişiklik gösterir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Özel dolgu içeriklerinin çeneye enjekte edilmesi sayesinde çene dolgusu işlemi gerçekleştirilir. Bu şekilde çenenin istenen görünüme kavuşması sağlanır. 18 yaşından küçük bireylerin bu işlemi yaptırması için ebeveynlerinin onayı gerekir. İşleme başlanmadan önce yüz görünümünün her açıdan değerlendirilmeleri yapılmalıdır.

Bunun yanı sıra işlemden önce yüzün fotoğraflarının çekilmesi de gerekir. Fotoğraflar incelenerek yapısal bozuklukların tespit edilmesi gerekir. Bu işlemin ardından dolgu maddesine karar verilmelidir. Çene dolgusu fiyat üzerinde seçilen dolgu maddesinin de etkisi büyüktür.

Çene dolgusu içeriklerinde çoğunlukla hyalüronik asit tercih edilir. Ancak bazen sığır kolajeni, hastanın vücudundan elde edilen yağ hücreleri, kalsiyum hidroksilopatit, biyobozunur polimerler de kullanılabilir. Eğer hastalarda sığır kolajeni kullanılacaksa işlemin bir ay öncesinde kişilere alerji testi uygulanması gerekir.

Çene dolgusu işleminde çoğunlukla anestezi kullanılmaz. Ancak hasta isterse lokal anestezi uygulanabilir. Sonrasında belirlenen bölgelere dolgu maddesinin enjekte edilmesi işlemi gerçekleştirilir. Çene dolgusu fiyat işlemleri uzman seçimleri ve dolgu malzemelerine göre farklılık gösterir.

Yanak Dolgusu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Yanak dolgusu işlemlerinde ilk yapılması gereken kişilerin yüz hatlarının analizlerinin yapılmasıdır. Yanak dolgularında hazır dolgu maddeleri kullanılarak bu maddeler önceden belirlenen alanlara enjekte edilir.

Yanak dolgusu fiyat işlemin son derece popüler olması nedeniyle merak edilen bir konudur. Genel güzellik anlayışında yüzyıllardır yanakların dolgun olması gençlik ve çekiciliğin bir sembolü olmuştur.

Yanakların çökük ve zayıf bir görünüme sahip olması insanların daha yaşlı görünmesine neden olacaktır. Yaşlanma nedeniyle ya da yapısal olarak yanaklarda çökme yani hacim kaybı söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda yanak dolgusu ile yanakların eski hacmini kazanması mümkün olur.

Bu işlemler ile yanaklardaki çökükler kaybolur. Bunun yanında bozulmuş olan elastik yapının tekrardan kazandırılması da sağlanır. Yanak dolgusu ile kişiler genç bir görünüm kazanır. İşlemden sonra yüzde hafif kızarıklık ya da şişme gibi durumlar söz konusu olabilir. İyileşme süresinde bu kızarıklık ve şişliklerde yok olacaktır. Yanak dolgusu fiyat dolgu malzemesi ve dolgu miktarına göre farklılık gösterir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyat hastaların tıbbi durumları ve kullanılan dolgu maddelerine bağlı olarak değişkendir. Bu işlem yanaklardaki çöküntü, sarkma ve kırışıklık durumlarının giderilmesine yardımcı olur. Cildin daha doğal ve genç görünmesini sağlar. Yanaklar istenen elastik yapıyı kazanır. Bu sayede yanaklar daha hacimli görünecektir.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu işlemlerinde çoğunlukla hyaluronik asit içerikli olan dolgular tercih edilir. Bu sayede dudaklarda hacim artışları meydana gelmiş olur. Dudak dolgularından kişilerin memnun kalmaması halinde kısa sürede eritme işlemi gerçekleştirilebilir.

Yani işlemden sonra dudakların eski haline getirilmesi mümkündür. Dolgu maddeleri içinde yoğun miktarda hyaluronik asit bulunduğundan dudakların daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olması mümkün olur. Dudak dolgusu fiyat dolgu kullanımına bağlıdır.

Dudak Dolgusu Yöntemleri

Dudak dolgusu yaklaşık bir yıl kadar kalıcılık gösterir. Zaman içerisinde kullanılan dolgu vücut tarafından emilerek dudaklar eski halinde gelir. Dudak dolgusu fiyat tercih edilen uzmanlara bağlıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyat işlemlerin hassasiyetine bağlıdır. Bu işlemlerin son derece hassas bir şekilde gerçekleştirilmesi önemli bir konudur. İşlem tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu