Sağlık

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Kişilerin sosyal hayatlarını etkileyecek şekilde sahip oldukları şekil bozukluğu veya sağlık problemlerini ortadan kaldırmaya yönelik yapılan estetik müdahaleler burun estetiği olarak adlandırılır. Bu uygulamanın yapılacağı alanın hijyenik koşullarından emin olmak , kullanılacak malzemelerin kaliteli ve temiz oluşuna dikkat etmek önemlidir.

Tüm bu kriterler burun estetiği için bazı farklılıkların doğmasına sebep olabilir. Ruhsal ve sosyal hayatı etkileyen böyle önemli bir operasyon için doğru kişilerle çalışmak kadar kaliteli ortamlarda yapılması da önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı olmak için sadece burun deliklerinin büyük olması bile yeterli bir sebep olabilir. Kişiyi görüntü bakımından rahatsız edecek hemen hemen her görüntü bu operasyonla ortadan kaldırılabilir. Burun tıkanıklığı yaşıyor olmak, zor nefes alıyor olmak ya da burun içindeki kemiğin görsel ve sağlık anlamında rahatsızlık verici boyutta olması estetik ameliyatların yapılma sebeplerindendir. Tüm bu sebepler burun estetiği fiyatları için ek bir maliyet oluşturabilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Solunum sisteminin temel organı burun, eğer bazı orantısızlıklar, et ve kemik büyümeleri yaşıyorsa bir an önce müdahale yapılması gerekebilir. Aynı ameliyatla estetik kaygıyı giderici uygulamalar da yapılabildiği için memnuniyet artırıcı özellikleri vardır.

Kişiler kemikli burun yapısından, düşük veya büyük görünümden tek bir operasyonla kurtulabilirler ve sosyal hayatlarına çok daha öz güvenli bir şekilde devam edebilirler. Plastik cerrahinin bu avantajlarını kullanmak için güvenilir yerlerde olmak gerekir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Büyük olan burun kemiğini yüze daha orantılı hale getirmek, alın ve burun ya da dudak ve burun arasındaki mesafeyi en doğru şekilde ayarlamak burun estetiği ile mümkün olabiliyor. Gerekli görülürse sadece burun ucuna yapılan ufak dokunuşlarla bile estetik müdahale tamamlanabiliyor. Alanında uzman kişiler bu uygulamaları gerçekleştirirken görüntünün olabildiğince doğala yakın olmasına önem veriyor.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Geçirilen travmalar, kazalar ya da yüksek darbeler burunda şekil bozukluğuna sebep olabilir. Ya da doğuştan böyle bir durumla karşılaşılabilir. Bu kişilerin 18 yaşından sonra estetik operasyonda bulunmasının herhangi bir sakıncası yoktur.

Teknolojinin sunduğu aletler, estetik dünyasındaki yeni gelişmeler, her geçen gün daha da katlanarak artan plastik cerrahi başarısı tüm operasyonları daha çok yapılır hale getirir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hayal edilen görüntüyü estetisyen hekime doğru bir şekilde anlatmak ve onun tecrübelerinden faydalanmak çok önemli. Gerekirse bir fotoğraf ile desteklemek ve ne istediğinden emin olmak burun estetiği olmadan önce netleştirilmesi gereken bir karar.

Bu operasyonun sonuçlarının zaman alacağı, sonrasında ödemlerle karşılaşılacağı; ancak doğru yönetilen bir süreçle tüm bunların geride kalacağı ve tam iyileşme sağlanması için yaklaşık 1 yıla ihtiyaç olduğu bilinmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Anestezi sonrası hastaya hafif dozda ağrı kesiciler verilir ve olması muhtemel olan ödemlere karşı düzenli aralıklarla buz uygulaması yapılır. Hastaneden taburcu olsa bile hastanın evde aynı düzeni sürdürmesi istenir. Yatış pozisyonu, günlük aktiviteler belirli bir zaman için daha kısıtlı olsa da, yaklaşık iki hafta sonra iş hayatına dönmek mümkündür.

Burun Estetiği Fiyatları

Açık ve kapalı Rinoplasti şeklinde yürütülen ameliyatlar farklı özellikteki hastalara eşlik ettiği için farklı bütçelerle planlanır. İsteklerini ayrıntılı bir şekilde doktoruna aktaran hasta, uzman hekimin tecrübesiyle nasıl bir ameliyat olması gerektiğini anlar. Sonrasında kararlaştırılan yöntem, kullanılacak malzeme gideri ve uzman hekimin tecrübesinin vermiş olduğu maliyet burun estetiği fiyatları olarak karşımıza çıkar.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu