Gündem

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 12.213 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 37 kişi olduğu açıklandı.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Fiyat İstikrarı Komitesi’nin 4. toplantısı dün gerçekleşti. Toplantısı sonrası açıklamada bulunan Bakan Nebati, “Bu kapsamda gıda arz güvenliğini sağlamak amacıyla yeni politikalar oluşturup fahiş fiyat artışlarına karşı tüm paydaşlarımız ile koordineli bir şekilde hareket ederek enflasyonla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz’’ dedi.
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya’ya enerji kaynakları için ödeme yapmaya devam eder ise o halde bazı liderlerin siyasi kaderi artık eskisi gibi gelişmeyecektir.
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik beşinci yaptırım paketini açıklayarak, “Rusya’dan gelen kömüre yılda 4 milyar euro değerinde bir ithalat yasağı uygulayacağız” dedi.
Rusya’nın gübre ihracatı için kotaları önümüzdeki kış tahıl ekimi sırasında ve bir sonraki bahar tahıl ekimi sırasında 2023 baharında devam etmeyi planladığı açıklandı.
Peru Devlet Başkanı Castillo enflasyon protestolarına yönelik olarak alınan sokağa çıkma yasağının kaldırılacağını söyledi.
İstanbul’da suya %29 zam yapıldı.
Ne Olacak?

Yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmazken, Euro Bölgesinde ÜFE, ABD’de FOMC Toplantı tutanakları açıklanacak.
ABD, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları bugün açıklayacak.
B orsa İstanbul’un bu sabah satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu