Gündem

Şirket haberleri

1 Nisan’dan İtibaren Geçerli Pazar Değişiklikleri

PAY

YENİ PAZAR

ESKİ PAZAR

ADESE

N

Z

AGESA

N

Z

AKENR

Z

N

AKMGY

N

T

BRLSM

N

Z

CEMAS

N

Z

DGGYO

N

T

DYOBY

N

Z

EGSER

Z

N

ELITE

Z

N

GMTAS

N

T

HEDEF

Z

N

INVEO

Z

N

ISGSY

N

Z

IZMDC

N

Z

JANTS

Z

N

KONKA

Z

N

KZBGY

Z

N

MAGEN

N

Z

MIATK

Z

N

MRSHL

N

T

MZHLD

N

T

NUGYO

Z

N

OLMK

N

T

OYAYO

T

N

RTALB

N

Z

SMART

N

T

SNGYO

Z

N

SONME

N

T

TRILC

Z

N

TUREX

Z

N

ULUSE

N

T

VAKKO

Z

N

VANGD

T

N

VKING

T

N

Z: Yıldız Pazar, N: Ana Pazar, T: Alt Pazar

 

1 Nisan İtibariyle Endeks Değişiklikleri

BİST – 100

 

BİST – 50

 

BİST – 30

Alınacak Pay

Çıkarılacak Pay

Yedek Pay

 

Alınacak Pay

Çıkarılacak Pay

Yedek Pay

 

Alınacak Pay

Çıkarılacak Pay

Yedek Pay

ARASE

ADESE

TUKAS

 

EGEEN

BRYAT

DOAS

 

HEKTS

DOHOL

DOHOL

GSDHO

CEMAS

KERVT

 

ENKAI

GLYHO

AKSA

 

 

 

MGROS

GWIND

GESAN

GOODY

 

ISDMR

SKBNK

ERBOS

     

TTRAK

JANTS

IZMDC

 

 

 

 

         

KONTR

KERVT

 

               

KUTPO

KRVGD

                 

KZBGY

RTALB

                 

NUGYO

SARKY

                 

SNGYO

VERUS

                 

TRILC

YATAS

                 

 

ADESE – Şirketin Konya Karatay’da yer alan ve faaliyetlerine son verilen Kumköprü ve Sarnıç şubelerinin mülklerinin satın alınması için Belediye ile imzalanan Satış Vaadi sözleşmesi kapsamında Kumköprü şubesinin mülkü için 4,7 milyon TL, Sarnıç şubesinin mülkü için 3,2 milyon TL devir bedellerinin  son taksitlerinin ödenerek şirkete devredildiği açıklandı.
AKSA – 2014 yılı ile ilgili olarak bazı Yönetim Kurulu Üyeleri aleyhine açılan sorumluluk davasının duruşma tarihinin 9 Haziran olduğu açıklandı.
BANVT – Banvit ME FZE’nin tasfiye işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği açıklandı.
BOBET – Şirket paylarının geri alınmasına 12.000.000 adet pay için 60 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.
BRKO – Şirketin GARAN’a olan 15,8 milyon TL’lik kredi borcunun ilk taksitinin ödendiği ve 12 taksit olarak yeniden yapılandırıldığı açıklandı.
CEOEM – 2022 yılı 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun İçinde Yer Alan Hizmetlerle İlgili Alım İşleri’ne ilişkin olarak yapılan ihaleye şirketin verdiği 32,0 milyon TL’lik teklifin ve Televizyon Çekimleri ve Prodüksiyon İşleri’ne verilen 15,7 milyon TL teklif ile ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.
DIRIT – Şirkete ait fabrika binasının HALKB’ye ipotekli olması sonrasında, Isparta icra müdürlüğü aracılığıyla banka tarafından ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip açıldığı belirtildi.
DGGYO – Doğuş Center Etiler’deki 47 adet bağımsız bölümün tamamının satılması kapsamında Getir ile görüşmelere yeniden başlanması sonrasında sürecin devam ettiği açıklandı.
ESCAR – 20 milyon TL sermayeli Varmı Arttıran Digital Platform Teknolojileri A.Ş. unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
EKGYO –
Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi sözleşmesi kapsamında geliştirilen Büyükyalı projesinde yer alan 368 adet bağımsız bölümün 2,9 milyar TL bedelle Özak Yenigün Ziylan İş Ortaklığı tarafından satın alındığı, şirketin satıştan pay tutarının 1,1 milyar TL olduğu açıklandı.
İstanbul Avcılar’daki projenin 613 adet bağımsız bölümüne ait Yapı Ruhsatlarının alındığı açıklandı.
Şirket tarafından 155 milyon TL tutarında refinansman kredisi kullanıldığı açıklandı.
ETILR – YİP’te işlem gören şirket payları yarından itibaren Alt Pazar’da işlem görmeye başlayacak.
FONET – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da da onaylandı.
JANTS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 900 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da onaylandı.
ISGYO – Borsa tarafından şirket paylarına 29 Nisan’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri getirildi.
ISFIN – 106 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
KAPLM – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Nisan’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 29 Nisan’a kadar uzatıldı.
KONTR – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 750 milyon TL’ye yükseltilmesine kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
KRTEK – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 106 milyon TL’den 150 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Genel Kurul’da onaylandı.
MAVI – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 245 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kararı Ticaret Bakanlığı tarafından da onaylandı.
LIDER.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.
PRKME – Şirket bağlı ortaklığı Konya Ilgın’ın rödovans usulüyle işletme hakkını elinde bulundurduğu Konya Ilgın’da yer alan 10.000 ton kömürün 31 Mayıs 2022 tarihine kadar Düzgün İnşaat’a satışına ilişkin sözleşme imzalandığı açıklandı.
RYGYO – Kocaeli Çayırova’daki 42.654 m2’lik deponun 42.654 m2 depolama alanının 1 yıllığına kiraya verildiği, 1 yıllık kiradan 10 milyon TL gelir elde edileceği açıklandı.
SNKRN – YİP’te işlem gören şirket paylarının Alt Pazar’da işlem görebilmesi için Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
SMRTG – Şirket ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşteri arasında 5,5 milyon dolar dolar üzerinden güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
TUCLK – Şirketin %100 yurt dışı bağlı ortaklığı Eurasia International’ın 4,8 milyon dolar karşılığındaki satış işleminin tamamlandığı, elde edilen tutarın şirketin yatırım harcamaları ve işletme sermayesi ihtiyaçlarında kullanılmasının planlandığı açıklandı.
VESBE – JCR Eurasia tarafından şirketin Kısa Vadeli Ulusal Notunun J1+ (tr) olarak, görünümlerinin ise “Stabil” olarak değerlendirildiği açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu