Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bu sabah Asya geneli ve ABD vadeli endekslerinde görünüm pozitif. İçeride ve küresel tarafta takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmuyor. Rusya-Ukrayna müzakere heyetlerinin bugün İstanbul’da bir araya gelmeleri bekleniyor. BIST dün günü %0.14 düşüşle 2172 seviyesinde tamamladı. XULAS %2.72 yükselişle endeksten pozitif ayrıştı. BIST’in güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak incelendiğinde ise BIST kısa vadeli görünümde dikdörtgen formasyonu oluşturmakta. Formasyonun alt bandı 2170, üst bandı ise 2200 seviyesinden geçmekte. Hafta içerisinde bu seviyeler yakından takip edilecek, kırılması en az kanal boyu kadar hareketi beraberinde getirebilir; bunun yanı sıra mevcut durumda indikatörler alım yönündeki sinyalini sürdürmekte.

ŞİRKET HABERLERİ

—LDR Turizm AŞ. 29-30 Mart tarihleri arasında 18.65TL sabit fiyatla Borsa Birincil Piyasa’da talep toplayacak. Birincil piyasa işlem kodu ’’LIDER.HE’’ olacak.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında dün TL17.09 fiyat ortalamasıyla toplam 298bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ISCTR bugün hisse başı brüt TL0.29, BRISA brüt TL2.02 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

—GUBRF 2021 yılı karından temettü ödemesi yapılmaması kararı aldı.

SEKTÖR HABERLERİ

—Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Nisan ayı başından itibaren bazı temel ihtiyaç maddelerinde (kağıt havlu, peçete, bebek bezleri, deterjan,…) Kdv %18’den %8’e, konutta ise 150m²’ye kadar olan kısmı için Kdv oranı %8’e, tıbbi cihazlarda %18’den %8’e indirildi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu