Gündem

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 14.364 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 61 kişi olduğu açıklandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin KDV’sini %18’den %8’e indirme kararı aldık. Yeme içme hizmetlerinin tamamında KDV oranını %8 olarak belirliyoruz.
Erdoğan: Oto galericilerin araç alım satımından elde ettikleri gelirde %1 olan KDV oranını %18’e yükseltiyoruz. Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi kapsamındaki konutlarda 150 m 2’ ye kadar %1, aşan kısmı için %18 KDV tahakkuku yapılacaktır.
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell, İran’ın nükleer programıyla ilgili anlaşma konusunda aylardır yürütülen müzakerelerde bir anlaşmaya varılmasının garanti olmadığını söyledi.
ABD Kongresi üyelerinin, Credit Suisse bankasından Rusya’ya uygulanan yaptırımlara uyumuyla ilgili bilgi vermesini talep ettiği bildirildi.
Avrupa Merkez Bankası, Polonya Merkez Bankası ile 10 milyar euroluk swap anlaşması yaptı.
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun görevden alındı, yerine Mustafa Kayhan getirildi.
Japonya Başbakanı Kishida, kabine üyelerine artan akaryakıt ve ham madde fiyatlarının yarattığı ekonomik sorunlara karşı tampon olacak yeni bir yardım paketini Nisan ayı sonuna kadar hazırlamaları talimatı verdi .
Ne Olacak?

Yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmazken, Almanya’da Perakende Satış verileri açıklanacak.
Rusya – Ukrayna görüşmeleri bugün 10:30’da başlayacak.
S&P’nin 1 Nisan’da Türkiye değerlendirmesi yapması bekleniyor.
Borsa İstanbul’un bu sabah hafif alıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu