Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent petrol’de yükseliş trendinin ivme kazandığını görüyoruz. 80.30$ seviyesinin kırılması ile hızlanan alımlar sonrasında %2.29 oranında değer kazanan Brent Petrol günü 81.70$ seviyesinden tamamladı. Günlük grafiklerde kısa vadeli göstergelerin olumlu görünümüne rağmen aşırı alım seviyelerine ulaştığını görüyoruz. 84.80$ ile 85.80$ seviyelerini kısa vadeli dirençler olarak takip edeceğiz. Son ayların zirvesi konumunda olan 85.80$ direncine yaklaşılaan hareketler sonrasında kar satışlarıan dikkat edilmeli. 80.30 seviyesi ise artık destek noktası olarak takip edilebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da güç kaybının arttığını görüyoruz.Dün etkili olan satışlar ile %1.21 oranında değer kaybeden Ons/Altın Günü 1788$ seviyesinden tamamladı. Teknik göstergelere baktığımızda zayıf görünüm sürüyor. Orta vadeli yatay kanal içiden dalgalı bir seyir izleyen Ons/Altın’da 1758-1750$ bandı kısa vadeli ilk destekler olarak takip edilebilir. Son günlerde etkili olan geri çekilmenin devamı halinde bu desteklere kadar gevşeme görebiliriz.

GRAM ALTIN Gram Altın son günlerde dar bantta yatay hareket ederken, dün %0.16 çok sınırlı değişim ile 795 TL’den gün tamamlandı. Teknik göstergelerde ki pozitif görünüm sürerken, beklentimizn aksine 795TL direncinin aşılamadığını görüyoruz. 795TL seviyesinin üzerinde yaşanacak hareketlerde 839 ile 919 seviyeleri üst dirençler olarak hedeflenebilir 750TL seviyesini ise gün içi hareketlerde ilk destek noktası olarak verebiliriz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de dün gevşeme eğilimi etkili olurken, %2.40 oranında değer kaybı ile 22.18$ seviyesinden kapanış gerçekleşdi. 22.50$ ara desteğinin kırılması sonrasında orta vadede öneli destekler olarak 22 ve 21.40$ destek bandına yaklaşıldı. Gün içi grafiklerde teknik göstergelerin hafif toparlanma çabasında olduğun görüyorüz. Ancak şimdilik net bir güç kazanımıdna söz edemiyoruz. 22-21.40 destek bandının yaklaşan hareketler sonrasında tepki denemeleri görebiliriz.

EUR/USD EUR/USD paritesinde yatay trend içidne sıkışma sürüyor. Son dönemde yatay kanal içinde hareket eden paritede 1.1380 direnci önemini korurken, bu seviyesinin üzerinde kapanış görmedikçe paritede yatay kanal içinde dalgalı seyir sürecektir. 1.12-1.1150 seviyeleri ise kısa vadeli destekler olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksi dün %0.09 gibi sınırlı geri çekilme ile 96.17 seviyesinden kapandı. Orta vadeli yükselen trend geçerliliğini korumasına raağmen, son bir bucuk aylık süreçte yaşanan sıkışmanın devam ettiğini görüyoruz. 96.90 seviyesini kısa vadede önemli direnç olarak takip ediyoruz. Orta vadeli yükseliş trendinin devamı açısından bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Aksi halde son dönemde etkili olan dalgalı seyirin devamını görebiliriz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu