Sponsorlu Bağlantılar

Müzeleri Online Gezmeye Hazır Mısınız?

Müzeleri Online Gezmeye Hazır Mısınız?

Dünya’yı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle insanlar planladıkları gezileri gerçekleştiremiyorlar. Bu geziler arasında müze gezileri yer alıyor. Tarihe tanıklık etmek isteyen kişilerin müzelerden uzak kalmalarını önlemek adına web sitesi online müze gezilerine dair paylaşım yapıyor. Böylelikle insanlar tarihten ve unutulmaz eserleri görmekten mahrum kalmamış oluyorlar.

Müzeler Online Nasıl Gezilir?

Web sitesinde sanal müze gezisi yapmak isteyenlerin online şekilde gezebilecekleri müzeler paylaşılıyor. Müzeler için web sitesi linkleri sayfada yayınlanıyor ve bu linkleri tıklayan kişiler müzeleri online olarak gezme imkanı bulabiliyorlar. Ayrıca sayfa sayesinde müzeler online şekilde gezildiği için zaman kaybı önleniyor ve gezi için ücret ödenmesine gerek kalmıyor. Verilen linklerde müzeleri gezmek yanı sıra müzelerle ilgili bilgileri almakta mümkün oluyor.

Hangi Müzeler Online Gezilebilir?

Web sayfasını inceleyen kişiler Türkiye ve Dünya’daki ünlü pek çok müzeyi sanal tur imkanıyla gezebileceklerini görebiliyorlar. Sanal tur yöntemiyle gezilebilecek müzeler arasında ise şunlar yer alıyor; İstanbul Oyuncak Müzesi, Louvre Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Ermitaj Müzesi, İngiliz Müzesi, Van Gogh Müzesi ve Metropolitan Sanat Müzesi bulunuyor. Örneğin Louvre müzesi sanal tur yapmak isteyenler ilgili linke tıklayarak gezilerini gerçekleştirebiliyorlar. Böylelikle sıra bekleme veya ücret ödeme gibi sıkıntılar yaşamadan ünlü müzeyi gezme imkanı elde edebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu