Sponsorlu Bağlantılar

4444 Salât-ı Tefrîciyye Duası

4444 Salât-ı Tefrîciyye Duası

Diğer adı Nariye Duası olan Salat-ı Tefriciyye Duası’nın Türkçe olarak okunuşu şu şekildedir:

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

Anlamı ise şu şekildedir:

“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e kâmil bir salât ile salât ve selâm eyle! O öyle bir zâttır ki, kendisiyle düğümler çözülür, sıkıntılar kolaylaşır, ihtiyaçlar hallolur, arzulara kavuşulur ve güzel sonuçlara ulaşılır. Kendisinin yüzü suyu hürmetine yağmur istenir. Her göz açıp kapamada ve her nefeste tarafından bilinen varlıklar sayısınca O’nun âline ve ashâbına da salât ve selâm olsun”

İstenen dileğin gerçekleşmesi için 4444 kere okunması gerektiği için bu duaya 4444 duası da denmektedir. Birçok kişi medyum ziyaretleri sırasında bu duanın anlamını ve bu duayla gerçekleşme ihtimali olan dileklerini sual etmektedir. Salat-ı Tefriciyye duası birçok dilek ve emel için edilebilecek dualardan biridir.

4444 Duası Neden Okunur?

İnsanların 4444 kere Salat-ı Tefriciyye okumasının altında yatan sebepler muhteliftir. Genellikle hayırlı dileklerin gerçekleşmesi için okunan bir dua olarak bilinmektedir. Bu duanın ecr-i kebirinin de büyük olduğu bilinmektedir. Sadece Allah’a dua etmek amaçlı da okunabilmektedir. Bu yüzden epey değerli olan dualardan biridir.

Meslekte başarıya ulaşmak, ekonomik olarak daha iyi duruma gelmek, hastalıktan kurtulmak, hayırlı evlat istemek, sevdiğin insan tarafından sevilmek, ahirette cennetle mükafatlandırılmak, kaybettiğin bir yakını rüyanda görmek gibi hayatın her alanından birçok konuda bu dua inananlara yardımcı olabilmektedir. Temiz niyetle Allah’a edilen her dua mutlak kabul edilmektedir. Bu duada da en önemli şey kalbin temizliğidir.

4444 Duası insanı birçok kötülükten ve musibetten kurtarabildiği gibi başına olumlu ve hayırlı olayların gelmesini de sağlayabilir. Kişi bir hastalıktan kurtulabilir, terfi alabilir ya da mutlu bir yuva kurabilir. Duanın içten ve samimi bir şekilde edilmesi yeterlidir. Salat-ı Tefriciyye’nin 4444 kere okunması hayatınızda olumlu değişiklikler için bir başlangıç noktası olabilir.

Salat-ı Tefriciyye duası Nasıl Okunmalıdır?

Salat-ı Tefriciyye duası için genel olarak alimler 4444 sayısını uygun bulmuşlardır. 4444 kere okunan bu duanın ardından kişinin niyetinin gerçekleşeceği ve musibetlerden kurtulacağı belirtilmiştir. Evinde zamanı olan kimileri art arda bu duayı 4444 kere okuyabilir. Bu elbette epey bir zaman alacaktır. Alimlerin bu konudaki tavsiyeleri ise farklıdır.

Birçok alim Salat-ı Tefriciyye duası’nın günde 41 kere veya 100 kere okunmasını tavsiye etmektedir. Böylece geniş bir zamana yayılır ve kişinin içinde dua ederken herhangi bir sıkıntı ve bıkkınlık hasıl olmaz. Tek seferde okumak niyete zarar verebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu