Sponsorlu Bağlantılar

Sanal Anjiyo Fiyatı ve Kullanımı

Sanal Anjiyo Fiyatı ve Kullanımı

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bu işlemde sanal anjiyo fiyatı ile birlikte önemli olan, kanın kalp damarlarından geçerken görüntüsüne ulaşılmasıdır. Normal anjiyodan farkı bu noktada anlaşılır. Bilgisayarda kesitler şeklinde görüntüler alınır ve devamında ise alınan bu kesitler bilgisayarda üç boyutlu biçimde görüntülenir.

Sanal Anjiyo Nedir?

Hastanın kalp damarlarındaki kireçlenme belli değerlerin altında seyir ettiği zaman, kontrast madde daha sonra, toplardamardan verilir. Tam anlamıyla kalp görüntüsünün meydana getirilebilmesi için birkaç kalp atışında kaydedilen görüntülerin bilgisayardan birleştirilmesi gerekir. Bu konu ile alakalı merak edilen bir diğer konu da sanal anjiyo fiyatı üzerinedir.

Sanal Anjiyo Kimlere Uygulanır?

Göğüs ağrısı ve nefes darlığını dile getiren, şüpheli eforlu testi bulunan, ailesinde kalp hastalığı hikâyesi yer alan, sigara kullanan, hiper tansiyon, şeker hastalığı ve yüksek kolesterollü olan hastalara sanal anjiyo uygulanır.

Uygulamada % 98 başarıyla koroner arter hastalığı saptayabilen sanal anjiyo, çekimden önce herhangi bir özel hazırlık yapılmasına lüzum duyulmaz. İşleme aç karın ile gidilmesi ve çekimin ardındanbol su içilmesi gerekir. Yaklaşık 5-10 dakika içerisinde çekimler sonlanır ve hastanın yatışı gerekmez.

Sanal Anjiyo Fiyatları

Sanal anjiyo fiyatlarını internetten öğrenmek çok daha sağlıklı bir yöntem değildir. İlk olarak dijital anjiyografi çekimi yapan görüntüleme merkezi ile iletişim kurarak sanal anjiyo fiyatı konusunda bilgi alınması en doğru karar olacaktır. Sosyal güvenlik kurumu ve özel sağlık sigortasıyla anlaşması olan görüntüleme merkezleri de mevcuttur.

Floroskopi Filmi Nasıl Çekilir?

Özellikle içi boş organların detaylı ve eş zamanlı olarak görselleştirilmesinde kullanılan tıbbi görüntüleme yolu olarak nitelendirilen floroskopi sırasında tıpkı röntgendeki gibi vücut üzerinden X-ışını geçirilir. X ışınları dokuların yoğunluğuna bağlı olarak siyahtan beyaza tonlarda görüntü meydana getirir. Tek farkı daha detaylı görüntüleme amacı ile kontrast maddeler kullanılmasıdır.

Floroskopi Kimlere Uygulanır?

Floroskopi çağımızda yaygın olarak kullanılır. Kullanıldığı alanlar ise sindirim sistemi, idrar yolları, kadın üreme organları ve vücudun daha pek çok bölümüdür. Bu anlamda doktor floroskopi yapılmasına gerek gördüğü tüm hastalar bu işleme tabi tutulabilir. Floroskopi, X-ışını aracılığıyla çekilir.

Floroskopi Filmi Fiyatları

Pek çok görüntüleme merkezinde floroskopi gerçekleştirildiği için fiyat olarak net bir sayı verilmesi söz konusu değildir. Bu konu için en daha sağlıklı bilgiyi taramanın yapılacağı görüntüleme merkezini arayarak gerekli detayların öğrenilmesi en doğru karar olacaktır.

Difüzyon MR Nasıl Çekilir?

Beyin dokusunun incelenmesini sağlamakta olan protonların bir başka deyişle hidrojen atomlarının hareketlerini izleyen ve bunun için bu görüntüleri ekrana yansıtan bir tetkik biçimine difüzyon mr ismi verilir. Beyin dokusunda meydana gelen hasarın MR yöntemiyle çok büyük bir hassasiyetle kapsamlı ve ayrıntılı olarak incelenmesi yoludur.

Difüzyon MR Neden İstenir?

Beyin hasarı yaşayan hastalarda beyin dokusunun detaylı inceleme yapılması için çekilir. MR yöntemi olarak difüzyon emar kullanılır. Hem ilaçlı hem de ilaçsız olarak çekimi yapılabilir. İşlem hastalar için kolaylık sağlar. Beyin hasarı yaşamakta olan hastalarda hasarın büyüklüğü, sebebi ve tedavisi için istenilen bir görüntüleme yoludur.

Sadece uzman doktor tarafından istenildiği takdirde en hassas biçimde çekilen bir işlemdir. Bu sebeple difüzyon mr çekiminin işinde uzman teknisyenler tarafından yapılması bir hayli önem teşkil eden konulardandır.

Difüzyon MR Özelliği Nelerdir?

Diğer görüntüleme yöntemlerine oranla difüzyon mr daha avantajlıdır. Radyasyon ve x ışınları barındırmadığı için hastalar tarafından güvenilir bir biçimde tercih edilebilir. Beyin dokusunun ayrıntılı olarak incelemesi mikroskobik şekilde difüzyon mr ile yapılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu