Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Göz Ameliyatı Kimlere Uygulanmaz?

Lazer Göz Ameliyatı Kimlere Uygulanmaz?

Merak edilen bir konu olan lazer göz ameliyatı özellikle yüksek tansiyon, diyabet, yasal kapsamda 18 yaşından küçük olanlara, gebelik ve emzirme dönemindeki anne ve anne adaylarına uygulanması sakıncalı olabilir. Bu tedavi uygulaması geçmişten günümüze kadar global anlamda gerçekleştirilir.

Ancak göz çizdirme tedavisinden başarılı bir şekilde sonuç elde edilmesi açısından uzman göz hekimi tercih edilmesi önemlidir. İnternet dünyasında bu ameliyatı gerçekleştiren birçok amatör türden göz doktoru siteleri yer alır.

Bu türden doktor siteleri yerine garantili bir şekilde tedavi hizmetleri sunan göz doktoru klinik sitesi tercih edilebilir. Bu uygulama birçok avantajlar sağlar. Geçmiş dönemlere göre lazer göz ameliyatı bugün daha ucuz fiyatlardan uygulanıyor.

Göz Çizdirme Nedir?

En çok bilgi alınmak istenen konular arasında lazer göz ameliyatı yer alıyor. Bu ameliyat doğrudan hijyenik bir ortamda gerçekleştirilir. Bu bakımdan enfeksiyon kapma riski yoktur.

Bunun haricinde göz çizdirme tedavisi de yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Bu işlem adından da anlaşılacağı gibi gözün kornea alanında lazer cihaz üzerinden çizimler yapılır. Bu işlem tek gözde 4 ve her iki gözde ise ortalama olarak 8 dakika içerisinde tamamlanır.

Göz çizdirmede hastaların herhangi bir huzursuzluk duyması söz konusu değildir. Çünkü keratokonus ameliyatı tamamen yan etkisizdir.

Lazerle Göz Çizdirme Kimlere Uygulanır?

Lazer cihazı üzerinden göz çizdirme yüksek tansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıkları olmayanlara,18 yaş ve üzerindeki bireylere, gebelik ve çocuk emzirme döneminde olmayan kadınlara güvenle uygulanır. Bu uygulama doğrudan lazer cihazıyla gerçekleştirildiğinden korneanın hasar görmesi söz konusu değildir.

Birçok göz ameliyatlarında yüksek risk etkenleri bulunabilir. Bu da cerrahi girişimlerin düşük başarılı neticeler sunmasına neden olabilir. Ancak bu tarz negatif durumlar lazer göz ameliyatı söz konusu değildir.

Lazer Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde kısa süreli bir hazırlık yapılır. Bu doğrultuda lazer cihazı hazırlandıktan sonrasında ilgili göz doktoru tarafından gözün kornea alanı incelenir. Bu aşamadan itibaren lazer göz ameliyatı süreci gerçekleştirilir.

Hastalık durumuna göre göz çizdirme tek göz veya her iki göz üzerinden de lazer ışınları kornea alanına gönderilir. Bu ışınlar hasta hareket etse dahi sabit bir şekilde sorunsuz olarak görevini sürdürür. Bu yöntemle kornea üzerinde tıraşlama yapılarak bu kapsamda gerekli düzeltmeler gerçekleştirilir. Hasta istisnai durumlar haricinde sağlık merkezinde kalmasına gerek kalmaz.

Lazer Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Uygulama sonrası iyileşme süresi ortalama olarak 3 ila 4 haftadır.Ancak bu süreç bazı durumlarda biraz daha uzayabilir. Bu yöntem lasik uygulamasına ve keratokonus ameliyatı oranla daha uzun iyileşme zamanı sunabiliyor. Bu bakımdan hasta ve hasta yakınlarının bu süreç boyunca göz doktoru talimat ve uyarıları doğrultusunda hareket etmesi tavsiye edilir. Ameliyattan sonrasında 2 veya 3 gün boyunca ağrılar görülebilir. Bu sorun 3 gün sonrasında kendiliğinden etkisini kaybeder.

Keratokonus Nedir?

2021 keratokonus kısa tanımlamasıyla kornea hastalıklarıdır. Bu terim yabancı kaynaklı olduğundan henüz ülkemizde pek bilinmiyor. Bu sebeple birçok hastalar keratokonus ameliyatı hakkında da yetersiz bilgilere sahiptir. Keratokonus birçok belirtiler gösterebilir. Ancak bu belirtiler hastalar arasında farklı zamanlarda ortaya çıkabilir.

Keratokonus köklü bir tarihe sahip olan riskli kornea hastalıklarıdır. Bu göz hastalıkları çağımızda daha yaygın bir şekilde görülüyor. Özellikle ileri yaş grubundaki bireylerde sıklıkla meydana geliyor. Keratokonus hastalıkları sadece cerrahi girişimle iyileştirilebilir.

Keratokonus Belirtileri Nelerdir?

Keratokonus belirtileri oldukça fazladır. Ancak keratokonus ameliyatı başarılı geçmesi açısından özellikle ana belirtilerinin doktora aktarılmasında fayda söz konusudur. Bu belirtiler; hastalarda özellikle düzensiz olarak astigma ve miyopi gelişim meydana gelmesi, uzak ve yakın mesafedeki nesnelerin keskin bir şekilde görülememesi olarak vurgulanabilir.

Keratokonus Tedavi Yöntemleri

Keratokonus tedavi yöntemleri arasında genellikle etkili neticeler sunması sebebiyle cerrahi yöntem daha çok tercih ediliyor. Bu sebeple keratokonus ameliyatı uzman göz hekimi tarafından da öneriliyor.

Bu ameliyat ve göz çizdirme için doktorunuzun kurumsal web sayfası üzerinden randevu formu doldurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu